Відкриття виставки "Віддзеркалення"

Художниця Юлія Скрипка працює переважно в древній техніці левкасу, до якої свого часу вдавалися стародавні майстри іконопису. Для неї «левкас – це бездонна криниця натхнення й різноманітних технічних можливостей», що породжує широкий діапазон об’ємів і фактур та відкриває неосяжні творчі обрії.
Її магічні твори віддзеркалюють найтонші емоційні стани: тендітне «павутиння» снів, ароматів, спогадів. Її історії завжди особисті, герої – персоніфіковані, а світ речей зберігає пам’ять предків.
Чисельні автопортрети (alter ego художниці) постають у «мереживній піні» спогадів дитинства, улюблених кінообразів, дівочих мрій та доволі дорослих сновидінь. А омріяні будинки населені дорогими серцю сімейними речами, старими фотографіями , «вінілами» – посланцями минулої епохи.
У модерних творах Ю. Скрипки стародавня техніка дістала «друге дихання», уособлюючи прагнення гармонії та вічних цінностей, яких так бракує сьогоденню. Мотив «дзеркальних відображень», що часто бачимо в її творах, символізує такі жадані- рівновагу й споглядальність.
Магічні кольори та ритми творів Ю. Скрипки здатні діяти як арт-терапія, але насамперед вони лишаються мистецтвом, якому передує професійний досвід та висока школа. Адже на думку авторки «таких тонких та вразливих зон, як свідомість, душа людини, мають торкались справжні професіонали, та взагалі гуманні люди».
Розмірковуючи про культуру та мистецтво сьогодення, Ю.Скрипка стверджує: «У наш «смарт» час візуальний канал засмічується усіляким непотребом. А для того, щоб стати арт-залежним все ж таки потрібна певна підготовка, або, хоча би, готовність зупинитися на одну мить і відважитися споглядати. Музиці, в даному випадку, пощастило більше, і не зважаючи на увесь бруд ефіру людське вухо менш перевантажене і здатне ще налаштовуватися на класику, джаз та альтернативу».

https://philharmonic.com.ua/vidzerkalenniya/ ( посилання буде в іконці) Додати іконки з переходом на головну сторінку та наступну статтю!